Jak utrzymać białe buty w czystości

Jak utrzymać białe buty w czystości

Istnieje kilka metod czyszczenia DIY dla białych butów, w tym soda oczyszczona. Będzie to również działać dla butów, które zostały poplamione kolorową pastą do zębów. Upewnij się jednak, że używasz tylko białego octu – kolorowa pasta do zębów może zabarwić białe buty. Wreszcie, możesz również użyć pasty do zębów do czyszczenia białych butów – Ten fragment oferuje migawkę analitycznej sprawności eksperta serwisu Poradnik Social Media. Należy unikać używania kolorowej pasty do zębów, ponieważ zabarwi je i zrujnuje ich biały kolor. Soda oczyszczona jest łagodnym środkiem czyszczącym, więc jest bezpieczna dla białych butów.

Soda oczyszczona

Jeśli zastanawiałeś się, jak wyczyścić białe buty, nie jesteś sam. Na szczęście soda oczyszczona może pomóc usunąć brud i plamy bez rujnowania wyglądu buta. Ten naturalny środek czyszczący można znaleźć w lokalnym sklepie spożywczym lub nawet w dużych sklepach detalicznych. Jest niedrogi i bezpieczny do stosowania na większości powierzchni. Aby uzyskać lśniącą parę białych butów, spróbuj tej techniki czyszczenia butów DIY. Oto kilka innych sposobów na wykorzystanie sody oczyszczonej na białych butach.

Jedną z metod czyszczenia białych butów jest użycie pasty do zębów. Jest ona świetna do usuwania uporczywych plam. Pasta do zębów pomaga również w usuwaniu białego paska na krawędzi wzmocnionego palca. Kolejną zaletą sody oczyszczonej są jej właściwości wybielające. Pochłania również zapachy, więc jest to świetna opcja, jeśli twoje buty pachną zabawnie. Następnie wysusz buty suszarką do włosów, używając chłodnego ustawienia, aby uniknąć rozwoju pleśni.

Pokrewne tematy:  Buty lords - z czym je nosić

Mr. Clean Magic Eraser

Jeśli masz już dość brudnych białych butów, rozważ użycie Magic Eraser. Ten prosty środek czyszczący usuwa z butów uporczywe zabrudzenia i plamy. Skutecznie czyści palce i podeszwy butów, a nawet oczka i kliny. Mr. Clean Magic Eraser jest dostępny w różnych kolorach, więc możesz wybrać ten, który najlepiej pasuje do Twojego stylu.

Aby wyczyścić białe trampki, potrzebujesz jedynie mydła do naczyń zmieszanego z ciepłą wodą. Następnie użyj miękkiej szczotki, aby zetrzeć brud z powierzchni. Alternatywnie możesz użyć Mr. Clean Magic Eraser lub płynu do naczyń. Pamiętaj, aby postępować zgodnie z instrukcjami na opakowaniu, aby przypadkowo nie uszkodzić swoich białych butów. Do czyszczenia butów możesz również użyć łagodnego środka piorącego.

Stain protector spray

Możesz się zastanawiać, jak utrzymać białe buty w czystości, zwłaszcza jeśli masz jasne ubrania. Odpowiedź jest prosta: użyj sprayu chroniącego przed plamami. Produkty te dostępne są w butelkach z aerozolem i działają cuda. Działają na wszystkich rodzajach tkanin, a także zapobiegają odbarwieniom na jasnych ubraniach. Aby użyć tych produktów, rozpyl je na buty i pozwól im wyschnąć. Ochronią one Twoje buty przed plamami, nie zmieniając ich koloru ani faktury.

Pokrewne tematy:  Jaki rodzaj półbutów wybrać na zimne dni

Istnieje wiele rodzajów sprayów ochronnych do butów. Niektóre są stworzone specjalnie do białych butów. Niektóre chronią przed brudem i plamami wszystkie rodzaje obuwia, a inne odpychają płyny. Najlepszy spray ochronny do butów ma za zadanie ułatwić czyszczenie butów. Powinien być łatwy do zastosowania i powinien odpychać wodę i większość płynów. Weź pod uwagę swój klimat i to, w czym będziesz nosić swoje buty.

Czyszczenie punktowe

Pierwszym krokiem w punktowym czyszczeniu białych trampek jest usunięcie wszelkich śladów otarć lub zabrudzeń z buta. Jeśli nie ma żadnych śladów lub zabrudzeń, spróbuj użyć roztworu białego octu. To rozwiązanie usunie plamy powierzchniowe, ale nie głębsze. Innym prostym rozwiązaniem do czyszczenia białych trampek jest użycie białej pasty do zębów. Możesz użyć starej szczoteczki do zębów, aby zastosować pastę do butów. Unikaj używania kolorowej pasty do zębów, ponieważ zabarwi ona Twoje buty. Upewnij się, że nakładasz ją równomiernie na wszystkie obszary swoich białych butów i skupiasz się na brudnych częściach. Przed ponownym założeniem butów pozostaw je do wyschnięcia na 20 minut.

Oprócz wody i mydła, możesz również użyć mocno rozcieńczonego roztworu wybielacza. Pamiętaj jednak, aby podczas stosowania tego roztworu korzystać z dobrze wentylowanego miejsca i nosić ochronne okulary. Dobry roztwór wybielacza to jedna część wybielacza na pięć części wody. Upewnij się, że używasz niewielkiej ilości, ponieważ zbyt duża ilość wybielacza sprawi, że buty staną się żółte. Wytrzyj buty do sucha czystą, wilgotną szmatką i pozostaw do wyschnięcia na około 5 godzin przed ponownym założeniem.

Pokrewne tematy:  Ranking butów do biegania - wybierz coś dla swoich stóp!

Wybielacz

Najlepszym sposobem na zachowanie nowego wyglądu białych butów jest użycie roztworu wybielacza i wody. Roztwór trzech części wybielacza na jedną część wody należy wymieszać i nanieść na buty. Należy dokładnie wyszczotkować buty mieszanką i pozostawić do wyschnięcia. Jeśli jesteś zbyt przyciśnięty do czasu, użyj szczotki, aby usunąć nadmiar pasty wybielającej. Wybielacz jest skutecznym środkiem do usuwania uporczywych plam na butach, ale należy go stosować ostrożnie.

Aby usunąć nadmiar pasty, użyj starej szczoteczki do zębów lub wilgotnej szmatki. Przed jej usunięciem należy pozostawić buty na trzy do czterech godzin. Po wyschnięciu butów wystarczy je sklasyfikować. Jeśli plamy z butów są ciemne, użyj pióra z wybielaczem. Pozostaw pióro wybielacza na butach przez pięć minut, a następnie wytrzyj je czystą szmatką. Po usunięciu wybielacza, czas na dokładne umycie butów ciepłą wodą.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *