Moccasins na obcasie – propozycja nie tylko dla kobiet

Moccasins na obcasie – propozycja nie tylko dla kobiet

Mokasyny na obcasie podkreślają kobiecą formę kobiety, przybliżając ją do podłogi. Zwiększają również odległość między czubkiem jej nogi a podłogą, co może służyć jako wskazówka dla potencjalnego partnera w procesie kojarzenia. Ten styl butów pasuje do okazji i jej osobistego stylu. Jest to również wskazówka dotycząca jej młodości i otwartości na zaloty partnera.

Mokasyny na wysokim obcasie są wskazówką dla młodości

Mężczyźni lubią kobiety o długich nogach, a mokasyny na wysokim obcasie zapewniają im tę wskazówkę. Ich podniesiony tył jest wskazówką gestalt, która naśladuje seksualnie otwartą postawę kobiet. Buty te zaspokajają również preferencje mężczyzn w zakresie dłuższych nóg. W jednym z ostatnich badań stwierdzono, że obie płcie preferują osoby z nogami dłuższymi o pięć procent.

Pokrewne tematy:  A Step-By-Step Guide on How to Choose Shoe Size

Zwiększają odległość między podłogą a górną częścią nogi

Mokasyny na obcasie zwiększają tę odległość, powodując, że dolna część nogi biegacza pracuje ciężej niż reszta ciała. Moc, która pochodzi z pięty, jest następnie przenoszona na inne obszary ciała, takie jak biodra i uda. Może to być niekomfortowe dla niektórych biegaczy i może prowadzić do bólu kolan. Mokasyny na obcasie zwiększają również nacisk na dolną część pleców, co w dłuższej perspektywie może powodować urazy.

Są wskazówką do otwartości na zaloty

Mokasyny na obcasie raczej nie sygnalizują zainteresowania zalotami, ale krzywizna lędźwiowa pleców kobiet może wskazywać na gotowość do przyjęcia zalotów ze strony mężczyzny. Badacze wykorzystali wizerunki celebrytek na wysokim obcasie, aby przetestować tę hipotezę. Kobiety, które otrzymały zadanie noszenia butów na obcasach, wykazały znaczącą zmianę w krzywiźnie pleców, co może sygnalizować otwartość na zaloty mężczyzny.

Pokrewne tematy:  Oznaki zużycia wkładek i kiedy należy je wymienić

Pasują zarówno do okazji, jak i do Twojego stylu

Mokasyny na obcasie można nosić do business casual lub do garnituru w zależności od okazji. Mogą wyglądać świetnie z dżinsami, chinosami lub marynarką. Na eleganckie wieczorne wyjście możesz nosić czarne mokasyny z niebieskim garniturem lub brązową parę z szarymi spodniami. Kolor mokasynów może również odgrywać dużą rolę w określaniu ich formalności. Ogólnie rzecz biorąc, neutralne kolory sprawiają, że są bardziej formalne. Następnie, jeśli chcesz je ubrać w dół, wybierz kolory, które odzwierciedlają twój styl.

Pokrewne tematy:  Stylizacja z trampkami za kostkę - zdjęcia przykładów

Tradycyjnie, mokasyny były wykonane z jednego kawałka skóry ze szwem na górze. Styl mokasynów zmieniał się w zależności od klimatu, miejsca i zwyczajów plemiennych. Ikoniczny szew jest nadal obecny w projekcie mokasynów, ale moda zaczęła dodawać do nich podeszwę, aby były bardziej wygodne i stylowe. Dziś mokasyny są dostępne w wielu stylach i kolorach i są na tyle uniwersalne, że pasują zarówno do strojów biznesowych jak i garniturów.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *